Porady

Ogrodzenie kute – piękno i bezpieczeństwo

blog ogrodzenie2

Stalowe ogrodzenie wykonane z elementów kutych wraz z odpowiednią bramą i furtką pełnią nie tylko rolę pięknej wizytówki naszej posesji. Dodatkowo (a może przede wszystkim) jest ważnym elementem ochronnym.

Odpowiednio wykonane kute ogrodzenie zapewnia ochronę przed niechcianym wtargnięciem na nasz teren. Jednak co znaczy odpowiednio wykonane ? Poniżej kilka istotnych kwestii które warto uwzględnić przy projektowaniu i wykonaniu własnego ogrodzenia kutego.

  1.        Ogrodzenie powinno być zrobione ze stalowych elementów kutych odpowiedniej jakości solidnie ze sobą pospawanych.
  2.        Przy wyborze wzoru (wypełnienia) ogrodzenia warto uwzględnić nie tylko kwestie estetyczne ale również aspekty wpływające na bezpieczeństwo (np. możliwość wspięcia się po ogrodzeniu)
  3.        Rama (zewnętrzna część wzoru) zapewniająca odpowiednią sztywność i solidność całej konstrukcji przęsła ogrodzenia.
  4.        Odpowiednie połączenie samego słupa z przęsłem ogrodzeniowym.
  5.        Wysokość i umiejscowienie ogrodzenia powinna być dobrana z uwzględnieniem ukształtowania terenu w pobliżu.
  6.        Solidne słupy ogrodzeniowe i ich umocowanie w podłożu

Odpowiednio zaprojektowane ogrodzenie kute nie tylko będzie cieszyć oczy ale zapewni poczucie bezpieczeństwa.

Elementy kowalskie jakie znajdą Państwo w naszej ofercie pozwolą wykonać piękne i odpowiednio bezpieczne ogrodzenie zachęcamy więc do zapoznania się z ofertą naszego sklepu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *